Güncel Haberler

Ertuğrul Erdoğan: “Galibiyetten memnunum, oynadığımız basketboldan memnun değilim”

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, ratiopharm Ulm karşısında aldığı 77-69’luk galibiyetten sonra başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve Marko Arapovic açıklamalarda bulundu.

Başantrenör Ertuğrul Erdoğan şunları söyledi:

“Bugün galibiyetten ötürü mutluyum ancak oynadığımız basketboldan çok mutlu değilim. Aslına bakarsanız çok önemli bir galibiyet aldık. Önümüzdeki maçlardan önce özgüven de tazelemiş olduk. Ancak bugün beklediğimden çok daha kötüydük. Özellikle işin hücum tarafında çok daha akıllı kararlar vermemiz gerekiyor. Galibiyetten ötürü mutluyum ancak oynadığımız basketbolun seviyesinden memnun olduğum söylenemez.

Emir çok iyi çalışan bir oyuncu. Daha önce bazı maçlarda da ona şans verdik. AS Monaco maçında da oynamıştık ancak maç içerisinde kasığından sakatlandığı için bir hafta boyunca oynayamamıştı. Emir çok iyi çalıştığı ve aldığı dakikaları iyi değerlendirdiği için bugün sahada yer aldı. Tai Webster’da maalesef çok ciddi bir bel problemi var. Bugün iğneyle beraber oynadı. Belki de Webster’ı daha az oynatmalıydım. Çok riskli bir karardı, Webster kendisi oynamak istedi. Emir’in de takımdaki diğer oyuncular gibi bugünkü galibiyette çok büyük payı vardı. Bir oyuncuyu ön plana çıkarmak çok doğru olmaz ama onun hakkını da teslim etmek lazım. Gün gelecek Can Korkmaz bu sorumluluğu alacak, gün gelecek Erol Can Çinko bu sorumluluğu alacak. Bizim her oyuncumuzdan katkı almamız lazım ama maçın gidişatına göre tercihler yapıyoruz. Oyuncuların form durumuna, psikolojisine göre tercihler yapıyoruz. Emir şu anda iyi durumda, umarım böyle devam eder.”

Marko Arapovic ise şunları söyledi:

“Bizim için zor bir maçtı. Önemli olan bu maçı kazanmaktı ve biz de bunu başardık. Maç içerisinde çok fazla şut kaçırdık ve hatalar yaptık ancak maçı kazanmasını bildik. Takım olarak öğreneceğimiz ve kendimizi geliştireceğimiz daha çok alan var. Bu maçtan da gerekli dersleri çıkaracağımızı umuyorum.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Alba, Yüksek Hücum Performansı Sayesinde Ulm Engeline Takılmadı

Almanya easyCredit BBL 19. hafta mücadelesinde Alba Berlin konuk ettiği Ratiopharm Ulm‘u etkili hücum performansı …