Güncel Haberler

Beşiktaş Sompo Japan’da Şok Gelişmeler Yaşanıyor

Beşiktaş Sompo Japan‘da üst üste alınan mağlubiyetler ve son olarak Şampiyonlar Ligi’nde iç sahada Bologna karşısında kaybedelen maçın ardından beklenen reaksiyon geldi ve ilk fatura Joe Alexander‘a kesildi, süresiz olarak kadro dışı bırakıldı tecrübeli uzun.

Ancak kulübe yakın haber portallarından kartalhaber.com’a göre konu bu kadar basit değil ve kulüpte şok gelişmeler yaşanıyor. İşte detaylar:

Geçtiğimiz hafta paralarını alamadığı gerekçesiyle idmanlara çıkmayan Beşiktaş Sompo Japan Basketbol Takımı’nda akıllara durgunluk veren olaylar yaşanıyor.

Beşiktaşlı basketbolcu Joe Alexander, Akatlar’da geçtiğimiz gün oynanan Bologna maçı sonrası soyunma odasında siyah-beyazlı takımın Baş Antrenörü Dusko Ivanovic’e saldırdı. Takım arkadaşlarının tutmakta zorlandığı Alexander’ın Ivanovic’e yumruk atıp, boğazını sıkmaya çalıştığı belirtildi.

Kavganın ardından sinirleri yatışmayan Amerikalı basketbolcunun Ivanovic’i ölümle tehdit ettiği öğrenildi.

Beşiktaş yönetimi bu gelişmenin ardından Joe Alexander’i süresiz kadro dışı bıraktı.

Salı günü takım dağılabilir

Uzun süreden bu yana alacakları ödenmeyen Beşiktaşlı basketbolcuların 13 Kasım salı günü alacakları ödenmediği taktirde siyah-Beyazlı takımla sözleşmeleri fesih edilebilecek.

Oyuncular Samet Geyik, Can Maksim Muaf, Kenan sipahi, Ömer Utku Al’ın menajerliğini yapan Atilla Emrullah’ın (Ati Koç) Beşiktaş yönetimine son uyarıda bulunduğu belirtildi.

Beşiktaşlı basketbolcu Ivan Buva’nın da Salı günü ödeme yapılmadığı taktirde siyah-beyazlı takımdan ayrılabileceği vurgulandı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi 2024-25 Sezonunda Yer Alacak Takımlar Belli Oldu (4 temsilcimiz var)

Unicaja Malaga’nın Belgrad’daki Final Four’da şampiyonluğa ulaşmasının ardından yeni bir FIBA Şampiyonlar Ligi sezonuna hazırlanıyoruz …