Murray Kariyer Rekoru Kırdı ve Denver, Boston’ı Devirdi

İstim üstündeki Denver Nuggets, sahasında konuk ettiği Doğu’nun en güçlü takımlarından Boston Celtics‘i genç yıldızı Jamal Murray‘nin kariyer gecesinde 115-107 yenmeyi başardı.

Bu sonuçla Denver, 10.maçın ardından hanesine 9.galibiyeti yazarken, Boston Celtics ise 10 maç geride kalırken 6 galibiyette kaldı.

Denver’da galibiyetin yıldızı kuşkusuz 21 yaşındaki yıldız Jamal Murray oldu. 19/30 sahaiçi isabeti ile 48 sayı bulan ve yanına 5 ribaund 4 asist ekleyen Murray, kariyer gecesinde takımını da galibiyete taşıdı. Garry Harris (13 sayı 5 ribaund 3 asist 3 topçalma) ve Paul Millsap (10 sayı 8 ribaund 2 asist) ile onun en büyük yardımcıları oldular. Sırp yıldız Nikola Jokic yine sessiz bir gece geçirse de 8 sayı 10 ribaund 8 asist ile triple-double’a çok yaklaştı.

Misafir takımda ise Kryie Irving‘in (31 sayı 4/6 3sayı 5 ribaund 5 asist 3 topçalma) performansı galibiyet için yeterli olmazken, Jayson Tatum (15 sayı 2 ribaund 4 asist) ve Jaylen Brown da (15 sayı 4 ribaund) diğer ön plana çıkan isimler oldular.

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Maçın özet görüntüleri:

https://www.youtube.com/watch?v=5-D4QMyIEII

Jamal Murray’nin muhteşem performansı:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.