Güncel Haberler

Cedi Osman: ”Kötü bir zamanlama hatası yaptım. Tüm arkadaşlarımdan özür dilerim.”

Cedi Osman, Magic mağlubiyetinin ardından hata yaptığını ve sorumluluğu aldığını söyledi.

Cleveland Cavaliers, Orlando Magic’e Evan Fournier’nin son saniye basketi ile 102-100 mağlup oldu.

Milli oyuncumuz Cedi Osman 11 sayı, 10 ribaund ile karşılaşmayı tamamladı fakat Fournier’nin savunmasında yaptığı zamanlama hatası nedeniyle Magic karşılaşmayı son saniye basketi ile kazandı.

Karşılaşma sonrası Cedi Osman, yaptığı açıklamada son savunmada hata yaptığını ve mağlubiyetin sorumluluğunu aldığını söyledi.

”George Hill’i son pozisyonda geç gördüm. Arkamda geniş bir alan olduğunun farkında değildim. Fournier hızlı bir adım attı. Kötü bir zamanlama hatası yaptım. Benim adıma kötü bir karar ve büyük bir hayal kırıklığıydı. Ligde ikinci sezonum ve daha profesyonel davranmam gerekiyordu. Tüm arkadaşlarımdan özür dilerim. Bu hata, maçı kaybetmemize neden oldu.” 

Cleveland Cavaliers başantrenörü Larry Drew ise takımına şu ifadelerle destek verdi:

”Bu pozisyonu tekrar yaşadığında topun arkasında kalması gerektiğini artık biliyor. Öğrenmeye devam ediyoruz. Bu tarz durumlarla hep karşılaşacağız ve ne yapacağımızı biliyor olacağız.” 

Kaynak: Sportando

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Phoenix, Ettiği Lakers’ı Lebron’a Rağmen Yenmeyi Başardı

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns konuk ettiği Los Angeles Lakers‘ı Lebron’a rağmen 113-123’lük skorla …