Güncel Haberler

Orhun Ene: “Kısa oyuncu rotasyonu sıkıntısı yaşadık. “

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 5. haftasında deplasmanda Darüşşafaka Tekfen‘i 82-78 mağlup eden Tofaş‘ta koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Ene, kısa oyuncu rotasyonunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Çok hata yaptıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Ene, şöyle devam etti:

“Yapmış olduğumuz top kaybı 14. Bizim yaptığımız top kayıpları öndeyken, anlamsızca olan kayıplar. Biz iyi savunma kaynaklı hatalar yaptık. Bire birlerde sağlam kaldık. Kısa oyuncu rotasyonu sıkıntısı yaşadık. Organizasyonumuzu iyi kullanıp bozulmadığımız yerler var. Kısa oyuncuya ihtiyacımız var. Bizim sorunumuz bu. Bu enerjiyi yönetmek istiyoruz. Derin bir rotasyona sahip değiliz. Bir pozisyonda yukarılarda oynamak için buralarda oynamalısınız. Bizi zorlu Eurocup maçları serisi bekliyor. Alba Berlin maçı var. O maça hazırlanacağız. Darüşşafaka’ya Euroleague’de başarılar diliyorum. Buraya her geldiğimde sevgiyle karşılandım. Karşılıklı emekler var. Darüşşafaka’ya teşekkür ederim.” 

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Merkezefendi, Telekom’u Farklı Geçerek Rahat Bir Nefes Aldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği güçlü rakibi …