Güncel Haberler

Dusko Ivanovic: Her zaman daha fazlasını isteyen bir koç oldum

Beşiktaş Dergisi, bu sezon yeniden yapılanmaya giden Beşiktaş Sompo Japan’ın başına getirilen Dusko Ivanovic ile Siyah-Beyazlı takımı mercek altına aldı.

Oyunculuk kariyeri gibi koçluk kariyeri de başarılarla dolu olan tecrübeli isim önemli açıklamalar yaptı.

Ivanovic röportajından bazı bölümler şöyle:

“Benim sistemimde genellikle yedi oyuncu başroldedir. Geri kalanlar da yardımcı rolleri paylaşırlar. Bu yüzden önceliğim başroldeki oyuncuları belirlemek.”

“Taraftarlar tek kelimeyle muhteşem. Beklediğimden çok daha coşkulu bir taraftar kitlesiydi. Futbol takımından da biliyorum. Birkaç maçına denk geldim ve çok etkilendim. Eğer bizi de böyle desteklerlerse ekstra bir güce daha sahip oluruz. Bu tutku bize Karşıyaka maçında çok yardımcı oldu. Umarım böyle desteklemeye devam ederler.”

“Yerli rotasyonumuz oldukça kuvvetli. Hepsi pozisyonları için yeterli oyuncular. Milli takım içinde ciddi potansiyeli olan oyuncular. Benim beklentim bu isimlerin yabancı oyunculara yardımcı olmaları değil, kendi kimliklerini ortaya koymaları. Bizi ileriye taşıyacak rolleri ortaya koymalılar.”

“Her zaman daha fazlasını isteyen bir koç oldum. Felsefem, tüm oyuncuların bu oyuna saygı duyması ve yüzde yüz ile oynamaları. Bunun için antrenmanlarda oyuncularımı zorladığım doğrudur. İstediğim performansı alabilmek için bu çok önemli.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fenerbahçe’den Sakat Oyuncuların Durumu Hakkında Açıklama Geldi

Ülkemizi Turkish Airlines Euroleague‘de temsil eden Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekibi Fenerbahçe Beko‘dan sakatlık geçiren oyuncuların durumu hakkında açıklama geldi. Barcelona maçında sakatlanan Dyshawn Pierre ile Karşıyaka ile oynanan son lig maçında sakatlanan Metecan Birsen‘in durumları hakkında kulüpten şöyle bir açıklama yapıldı: Sol bacağında sakatlık yaşayan Pierre’in Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan detaylı sağlık kontrollerinde kalf bölgesinde kas yaralanması tespit edilmiştir. Amerikalı forvetin sahalara dönüş süresinin 3-4 hafta arasında olması öngörülmektedir. Sol omzundan sakatlık yaşayan Metecan’ın Acıbadem Ataşehir Hastanesi’nde yapılan detaylı sağlık kontrollerinde akromioklaviküler bölgede 2. evre yaralanma tespit edilmiştir. Ssahalara dönüş süresinin yaklaşık altı hafta olması öngörülmektedir. Yakında yorum …