Güncel Haberler

Orhun Ene: “Kazanırken Bazı Şeyleri Kaybettik”

7DAYS EuroCup’ta Cedevita’yı mağlup eden TOFAŞ’ta maç sonrasında koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

TOFAŞ, ilk yarıda kötü savunma yaptığı maçı 2. yarıda gösterdiği performansla kazanırken maç sonrasında koç Orhun Ene bu duruma değindi. Kazansalar da enerji olarak çok fazla kaybettiklerini söyleyen Ene, Muhsin’e de ayrı bir pencere açtı:

“Muhsin’ın ekstra katkısıyla kazandığımız bir maç oldu. Onun ortaya koyduğu enerji diğerlerini değiştirdi. Beklediğimizden daha fazla katkı sağladı. Onun adına da seviniyorum. Bu sezon bir reaksiyon gösteriyor. Milli takım için de ileride önemli bir oyuncu olabilir. Bu yetmez, daha fazlasını yapabilir”

Oyun hakkında konuşan Ene, “Kazandığımız ama ilerisi için bizden bir şeyleri alan bir maç oldu. Kazanırken bazı şeyleri kaybettik aslında bugün. Çok fazla enerji harcadık. İlk iki periyot savunma yapmaya ikna edemedik arkadaşlara ama 3. çeyrek ve 4. çeyreğin başında savunma yapınca 14 sayılık bir fark yakaladık. Sert oynanan bir maç oldu bugün. Onların oyunda kalması için sürekli temasta bulunması gerekiyor. Biz bu sertliğe karşılık veremedik. Arkadaşların şunu bilmesi gerekiyor; hem ligde hem de EuroCup’ta oynuyoruz. Fizik olarak sahada olmadan önce mental olarak hazır olmamız gerekiyor. Böyle olmayınca daha fazla efor harcamamız gerekiyor. Karşı tarafa da özgüven veriyorsun, böyle yapınca. Gruptan çıkmak için içeride kazanmamız gerekiyor. ALBA’yla oynayacağız şimdi. Bu tarz bir oyunla güçlü takımları yenmemiz kolay değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ene, Petkim Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Tofaş konuk ettiği Aliağa Petkimspor‘u etkili savunma performansı eşliğinde 84-71’lik skorla …