Kral ile Avrupalı Prens Karşılaştı, Kral Takımını Kurtardı

Los Angeles Lakers evinde ağırladığı Dallas Mavericks karşısında özellikle son bölümde zorlansa da süper yıldızı Lebron James‘in yardımı ile maçı uzatmaya götürmeden 114-113 kazanmayı başardı.

Bitime 4 dakika kala Lakers’ın 14 sayı üstünlüğü vardı ve ev sahibi fazla rahatlamasının cezasını ödedi. Dallas geri dönüşle maça dengeyi getirdi ve 7 saniye kala Sloven genç yıldız Luka Doncic ile beraberliği de yakaladı. Sonrasında bitime 2 saniye kala tartışmalı bir karar çıktı ve Wesley Matthews’un Lebron James’e müdahelesine faul çalındı. James de atışlardan birini sayıya çevirerek maçın sonucunu belirledi.

Lebron James (29 sayı 5 ribaund 6 asist 3 topçalma) alışıldığı gibi Lakers’ı sırtlayan isim olurken, Kyle Kuzma (18 sayı 8 ribaund 3 asist), Brandon Ingram (17 sayı 3 ribaund), Javel McGee (16 sayı 15 ribaund 2 topçalma 5 blok) ve Lonzo Ball da (12 sayı 4 ribaund 7 asist) onun en büyük destekçileri oldular.

Dallas’ta ise Wesley Matthews (21 sayı 2 topçalma), Harrison Barnes (19 sayı 4 ribaund), J.J. Barea (15 sayı 10 asist), Luka Doncic (14 sayı 5 ribaund 7 asist) mağlubiyete engel olamadılar.

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.