CSKA Moskova Son Nefeste Olympiakos’u Geçti

CSKA Moskova kötü başladığı mücadelenin sonunu iyi getirdi ve kendi sahasında Olympiakos‘un sürpriz yapmasına izin vermeyerek Fransız yıldızı Nando De Colo‘dan sadece 9 dakika faydalanabildiği bu kritik maçtan 69-65’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

İlk çeyrekte kontrol Olympiakos’un elindeydi. Yunan ekibi tempoyu düşük tutup savunmayı sertleştirince CSKA hücumda oyunun içine giremedi ve ilk çeyrek misafir takımın 15-13 üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyreğin ilk bölümünde Vassilis Spanoulis’i devreye sokan Olympiakos farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Hücumda bir türlü organize olamayan CSKA’da üretim durunca fark 9 sayıya kadar çıktı. Koç Itoudis’in molası sonrası geri dönen CSKA farkı düşürdü ve devreye Olympiakos’un 35-31 üstünlüğü ile girildi.

CSKA üçüncü çeyreğe Sergio Rodriguez liderliğinde üst üste üçlüklerle çok istekli ve agresif başladı. 19-6’lık seri yakaladılar ve 9 sayı farkla öne geçtiler. Olympiakos’un sadece 9 sayı bulabildiği bu çeyreğin ardından son çeyreğe ev sahibinin 8 sayı üstünlüğü ile, 52-44 girildi. Son çeyreğe ise 3.çeyrekte CSKA’nın yakaladığının benzeri bir seri ile, 17-9 ile bu kez Olympiakos giriş yaptı ve farkı kapatıp maça 61-61 ile denge getirdiler. Bitime bir dakika kala çizgiye giden Will Clyburn 1/2 ile döndü, skor 64-63 CSKA lehineydi. Sonrasında Vassilis Spanoulis’in uzaklardan zorlama üçlüğü çembere dahi değmedi. 30 saniye kala Clyburn bir kez daha çizgiye gitti ve bu kez 2/2 attı, 66-63. Olympiakos aynı hücumda iki fırsat bulmasına rağmen ikisini de değerlendiremedi ve sonrasında çizgiye gelen Cory Higgins, iki atışı da isabetli kullandı 68-63. Bitime 6 saniye kala bir diğer tecrübeli isim Giorgios Printezis sahneye çıktı ve farkı 3 sayıya düşürdü 68-65. Ancak bitime 4 saniye kala Higgins çizgiden 1/2 atınca fark çift topa çıktı ve kazanan 69-65 ile ev sahibi CSKA Moskova oldu.

Öne çıkan performanslar:
CSKA Moskova: Will Clyburn (17 sayı 9 ribaund 4 topçalma) ve Sergio Rodriguez (20 sayı 6/10 3sayı 2 ribaund 5 asist)
Olympiakos: Vassilis Spanoulis (16 sayı 3 ribaund 6 asist), Georgios Printezis (14 sayı 6 ribaund) ve Nigel Williams-Goss (13 sayı 3 ribaund 3 asist 2 topçalma)

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.