Ahmet Gürgen: Sert savunma yaparak, toplar kaparak kolay sayılar attık

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 4. hafta karşılaşmasında sahasında Rusya ekibi Nizhny Novgorod‘u 78-60 mağlup eden Banvit‘in başantrenörü Ahmet Gürgen, takımda eksik oyuncuları olmasına rağmen sert savunma yaparak, toplar kaparak kolay sayılar attıklarını söyledi.

Gürgen, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Nizhny Novgorod takımının oyuna istekli başladığını kaydetti.

Birinci ve ikinci periyotta sert savunmayla sayı attırmadıklarını ama yarı saha hücumda yerleşmekte ve organize olmakta zorlandıklarını belirten Gürgen, “Üçüncü periyot başıyla beraber savunmayı biraz daha yarı saha yukarısına taşıdık ve orada sert savunma yaparak, toplar kaparak kolay sayılar attık.” dedi.

Gürgen, iki takımda da eksik oyuncuların bulunduğu vurgulayarak, “Bence eksikler olmasına rağmen sertliğimizle kolay sayılarımızla fark yakaladık ve farkı koruduk. Sonuna kadar da bu farkı korumayı başardık ve maçı kazandık. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ZORAN LUKİC: “SAVUNMAMIZA BİR ÇÖZÜM BULMAMIZ GEREKİYOR”

Nizhny Novgorod Başantrenörü Zoran Lukic de oyuna iyi başladıklarını, ilk yarıda özellikle savunmada çok etkili oynadıklarını söyledi.

Lukic, 5 oyuncusunun sakat olduğunu aktararak, “Savunmamıza bir çözüm bulmamız gerekiyor. Bunu çözdüğümüz takdirde daha iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum. Banvit bu durumumuzdan iyi faydalandı. Kendilerini tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.