Bahçeşehir Koleji – Banvit Karşılaşmasının Ardından Koçların Açıklamaları

Ligde 4. haftanın açılış maçında Banvit’i mağlup eden Bahçeşehir Koleji‘nde koç Stefanos Dedas maçın ardından açıklamalarda bulundu:

“Önemli bir galibiyet aldık. Ligde oynadıkları 3 karşılaşmayı da kaybetmişlerdi ve bu maçı kazanmak için ayrı bir motivasyonla oynayacaklarını biliyorduk. Maçın en önemli yerlerinde iyi savunma yaptık. Banvit’in enerjisine karşılık verdik. Oyuncularıma çok teşekkür ediyorum. Taraftarlarımız maçın kritik yerlerinde çok iyi katkı verdi. Onlara da teşekkür ediyorum.”

Bahçeşehir Basketbol deplasmanında 18 sayıdan geri gelip son periyotta öne geçmesine karşın sahadan mağlup ayrılan Banvit’te koç Ahmet Gürgen maça dair açıklamalarda bulundu:

“Karşılaşmaya kötü başladık. Oyunun başında çok basit hatalar yaptık. Genç takım olmamızın dezavantajını yaşıyoruz. Daha tecrübeli olmamız gerekiyor. Öğrenerek daha doğru savunma yapmamız lazım. Hücumda da çok basit pozisyonları sayıya çeviremedik. Son çeyrekte savunmada dengeyi sağladıktan sonra öne geçtik. Oyunu kazanma şansımız çok fazlaydı ama kritik bir üç sayılık basket yedik ve geriye düştük. Sonrasında oyuncularım ellerinden gelen her şeyi yaptı ama kaybettik.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.