Güncel Haberler

Galatasaray Son Topta Kaybetti

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, 7DAYS Eurocup dördüncü hafta mücadelesinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda AS Monaco ile karşılaştı. Takımımız karşılaşmadan 85-86’lık mağlubiyetle ayrıldı.

Mücadele iki takımın karşılıklı basketleriyle başladı. Çeyreğin ortasından itibaren hücumdaki etkinliğini arttıran temsilcimiz, çeyreğin bitimine 02:53 kala skoru 18-12’ye getirdi. Fark 6 sayıya çıktıktan sonra aldığı moladan iyi dönen AS Monaco farkın daha fazla açılmasına izin vermedi ve ilk çeyrek temsilcimizin 25-22’lik üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyreğe sarı kırmızılılar özellikle Aaron Harrison’ın etkili oyunuyla çok iyi girdi ve skoru 31-22’ye getirdi. Temsilcimizin etkili oyununa AS Monaco cevap vermeyi başardı ve çeyreğin bitmesine 06:48 kala farkı 1 sayıya kadar indirdi. (31-30) Çeyreğin kalan dakikaları iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçildi ve devreye 41-41’lik eşitlikle gidildi.

Üçüncü çeyreğin başında iki takımda farkı açacak hamleyi yapmakta zorlandı. Çeyreğin ortasından itibaren AS Monaco özellikle dış şutlardaki isabet yüzdesini arttırdıktan sonra çeyreğin bitmesin 03:50 kala skoru 52-58’e getirdi. Çeyreğin son dakikalarında temsilcimiz beraberliği yakalasa da son saniyede yediği üç sayılık basket ile son çeyreğe 62-65 geride girdi.

Sarı kırmızılılar son çeyreğe iyi başladı ve maçın bitmesine 5 dakika kala, ikinci çeyrekten sonra ilk kez öne geçti. (77-76) Galatasaray öne geçtikten sonra mola almak zorunda kalan AS Monaco, moladan iyi döndü ve maçın son iki dakikasına 82-77 önde girdi. Bu andan itibaren oyunun kontrolünü ele geçiren temsilcimiz maçın bitimine 13 saniye kala Klobucar’ın üç sayılık basketiyle öne geçmeyi başarsa da AS Monaco’nun 3.6 saniye kala bulduğu baskete engel olamadı ve sahadan 85-86’lık mağlubiyetle ayrıldı.

24 sayı ile oynayan Aaron Harrison takımımızın en skorer ismi olurken, Tai Webster 15, Marko Arapovic 13 ve Zach Auguste 12 sayı ile çift haneli skorlara ulaşan diğer isimler oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Milano’dan Monaco Baskını Geldi!

Turkish Airlines Euroleague 30. hafta mücadelesinde Olimpia Milano konuk olduğu formda rakibi AS Monaco‘yu 80-98’lik …