TOFAŞ Rusya’da 3.Çeyrekte Durunca Lokomotiv Kuban’a Farklı Kaybetti

7Days EuroCup’ta üçüncü hafta karşılaşmasında temsilcimiz TOFAŞ, Lokomotiv Kuban’a konuk oldu. Basket-Hall Krasnodar’da oynanan mücadeleye Diante Garrett, Sammy Mejia, Kyle Weems, Kenny Kadji, Jeff Withey beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk basketini Kyle Weems’in orta mesafeli şutuyla buldu. Jeff Withey, Diante Garrett ve Kenny Kadji’nin basketleriyle 5. dakika içinde 9-12 üstünlük sağlayan Bursa temsilcisi, rakibin sayılarına Demonte Harper ve Muhsin Yaşar ile karşılık verdi. 8. Dakika 16-16 eşitlikle geçilirken, ilk çeyrek 22-18 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci periyoda Sammy Mejia’nın sayılarıyla etkili başlayan TOFAŞ Basketbol Takımı, Yiğit Arslan, Barış Ermiş ve Diante Garrett’dan skor katkısı alarak 15. dakikada 31-32 öne geçti. Yiğit ve Berkan’ın sayılarının ardından Barış Ermiş’in üçlüğüyle durumu 37-38 yapan Bursa ekibi, kalan bölümde sayı bulamayınca soyunma odasına 42-38 geride girdi.

TOFAŞ, üçüncü çeyreğe de iyi başlayamasa da Demonte Harper, Diante Garrett ve Kyle Weems’in sayılarıyla 24. dakikada farkı 2’ye indirdi: 48-46. Bu dakikadan sonra Lokomotiv Kuban, baskısını artırarak 28. dakikada farkı 14’e çıkardı: 64-50. Son çeyreğe 68-52 mağlup giren TOFAŞ Basketbol Takımı, parkeden 95-72 mağlup ayrıldı.

Lokomotiv Kuban karşısında TOFAŞ’ta Barış Ermiş 13 sayı, Jeff Withey 10 sayı, Kyle Weems ve Muhsin Yaşar 8’er sayı, Sammy Mejia 7 sayı, Diante Garrett ve Demonte Harper 6’şar sayı, Kenny Kadji ve Berkan Durmaz 5’er sayı, Yiğit Arslan 4 sayıyla oynadı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.