RESMİ: Beşiktaş SJ Yeni Skorerini Açıkladı

Sizlere geçtiğimiz günlerde detaylarını iletmiş olduğum transfer Beşiktaş SJ tarafından da resmileştirildi. Son olarak geçen sezon Avellino forması ile izlediğimiz tecrübeli skorer Jason Rich ile sezon sonuna kadar anlaştılar.

1.91 boyundaki 1986 doğumlu Birleşik Amerikalı guard, geçtiğimiz sezon İtalya Lega Basket Serie A’da normal sezonun MVP’si seçilirken, forma giydiği 34 maçta 18.5 sayı 2.6 ribaund 2.8 asist ortalamaları yakalamıştı, play-offlar dahil. Ayrıca FIBA Şampiyonlar Ligi’nde de 13 maçta mücadele etmiş ve 15.2 sayı 3.0 ribaund 2.8 asist istatistikleri ile takımına önemli bir katkı vermişti.

Avrupa’nın gezgin oyuncularından biri olan Rich, kariyerinde daha önce İsrail, Belçika, Rusya ve Fransa tecrübelerini de yaşamıştı. İlerleyen yaşına rağmen halen atletizmi, patlayıcılığı ve enerjisi ile önemli bir silah olan Rich. Hücumda deliciliği ile ön plana çıkan bir isim. Dış şutlar konusunda ise pek istikrarlı bir isim değil, geçtiğimiz sezon İtalya Serie A’da %38.8 gibi değerli bir yüzdeyle oynarken, Şampiyonlar Ligi’nde ise sadece %21.2’de kalarak vasat bir performans sergilemişti. Aynı şekilde en büyük eksilerinden biri de kısa bir oyuncu kötü bir serbest atış yüzdesine sahip olması, Şampiyonlar Ligi’nde sadece %57.1 ile oynamıştı. Beşiktaş SJ her ne kadar Can Maxim Mutaf’tan skor katkısı alıyor olsa da 2 numarada Gibson çok yanlız kalıyor. Ayrıca zaman zaman 3 numarada Benzing ağır kalıyor. Koç Ivanovic bu hamle ile Gibson’ı 3 numaraya çekerek atletizm ve çabukluk olarak takımın seviyesini arttırabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.