Güncel Haberler

Mehmet Yağmur’dan Örnek Davranış!

Milli basketbolcu Mehmet Yağmur sosyal alandaki güzel hareketlerine devam ediyor. Bu kez Ordu’daki İlküvez Köyü İlkokulu’na dokuz adet okul sırası bağışlayan başarılı basketbolcu minik öğrencileri sevindirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un başarılı oyun kurucusu Mehmet Yağmur sosyal alandaki güzel hareketlerini bu kez bir köy ilkokuluna yaptığı yardımla sürdürüyor. Daha önce çeşitli okullara spor malzemesi yardımı yapan Yağmur, bu kez Ordu’nun Çaybaşı ilçesine bağlı İlküvez Köyü İlkokulu’na dokuz adet okul sırası bağışlayarak hem minik öğrencileri sevindirdi hem de okulun donanımına katkıda bulundu.

Mehmet Yağmur, eylül ayında sosyal medya üzerinden aldığı bir mesaj sonrasında hareket geçtiğini anlatıyor: “İlküvez Köyü İlkokulu sınıf öğretmeni Tolga Küntüşlü yolladığı mesajda okulun ve bulunduğu bölgenin sosyoekonomik düzeyinin çok düşük olduğunu anlatıyordu. Yeni nesil sıralarla 14 öğrencilik sınıfını daha güzel hale getirmek için de benden yardım istiyordu.”

Sekiz yıllık sınıf öğretmeni Tolga Küntüşlü de yardım için Mehmet Yağmur’a ulaşma sebebini şöyle açıkladı: “Çok sıkı basketbol takipçisiyim. Mehmet Yağmur’u da uzun zamandır izliyorum. Aslında onu seçme sebebimin hikâyesi şöyle: Kendisi Galatasaray’da oynarken ikiz çocukları dünyaya gelmişti. Ama o hayatının en mutlu gününde sırf takım arkadaşlarını yalnız bırakmamak için maça çıkmıştı. Ve bu olay üzerine ‘takımı için her şeyi bırakıp maça çıkan bir adam geleceğin mimarı 6-7 yaşındaki çocuklar için neler yapmaz’ dedim ve kendisinden yardım istedim.”

HEPSİNİN GÖZLERİ PARLADI

Bunun üzerine hemen harekete geçen milli basketbolcu okul sıralarını temin edip nakliyesini sağladı. İnternet üzerinden okul malzemeleri satan bir firmaya sipariş verdi. Sıralar ekim ayının ikinci haftasında İlküvez İlkokulu’na teslim edildi. Yağmur duygularını “Doğrusu teslimattan sonra o çocukların mutluluğunu görmek gözlerimi yaşarttı” şeklinde ifade etti.

Sınıf öğretmeni Tolga Küntüşlü ise öğrencilerinin duygularını şöyle aktardı: “Çocuklar inanılmaz mutlu oldu. Ben onlara Mehmet Bey’den bahsetmiştim. ‘Bize yeni sıralar alan abi kim’ diye gün boyunca sordular. Hepsinin gözleri ışıl ışıldı. Eğitim-öğretim adına yaptığı yardımlar için Mehmet Yağmur’a çok teşekkür ediyorum.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …