Fenerbahçe Ülker Arena’da Bildiğimiz Gibi!

Turkish Airlines EuroLeague ikinci hafta maçında Khimki Moskova’yı konuk eden Fenerbahçe, Rus ekibini 93-85 yendi ve iki de iki yaptı.

Temsilcimiz mücadeleye Sloukas, Guduric, Datome, Melli ve Vesely beşiyle çıktı. Karşılıklı basketlerle başlayan maçın ilk çeyreğinde Fenerbahçe üçlüklerle üstünlüğü eline aldı. Sarı lacivertliler 6’da 5 üçlük, 12’de 10 saha içi isabeti bulduğu ilk periyodu 28-21 önde tamamladı. Fenerbahçe 2. çeyrekte de müthiş yüzdeyle oynadı. Sarı lacivertli ekip ilk yarı boyunca 19 ikilikte 15 isabetle yüzde 79’luk oran tutturdu. Rakip takım da üçlüklerle oyunda kalmaya çalıştı ve 18’de 10 üçlük isabeti tutturdu. Fenerbahçe, devreyi Sloukas’ın son saniye üçlüğü ile 54-43 üstün geçti.

Sarı lacivertli ekip 2. yarıya iyi başlayamadı ve 4 dakikadan fazla bir süre sayı atamadı. Bu bölümde Aleksey Sved 8 sayı kaydetti ve Khimki 10-0’lık seri yakaladı. Obradovic’in molasının ardından toparlanan Fenerbahçe, son çeyreğe 66-63 üstün girdi. Ali Muhammed ile dördüncü çeyreğe iyi başlayan sarı lacivertli ekip, vites yükselttiği bu anlarda karşılaşmayı 93-85 üstün tamamladı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.