Güncel Haberler

Ertuğrul Erdoğan: En iyi oyunumuzu 4.çeyrekte oynadık

Galatasaray koçu Ertuğrul Erdoğan, EuroCup’ta Germani Basket Brescia’yı ağırladıkları mücadele sonrası sonucu ve oyunu şu sözlerle değerlendirdi:

“Son birkaç maçtır maçları son birkaç pozisyonda kaybediyoruduk. İlk yarıda çok basit hatalar yaptık, top kayıplarının yanında boş turnikeler kaçırdık. İkinci yarıda bu konuda çok daha iyiye gittik, sadece üç top kaybettik.

Tabii en iyi oyunumuzu dördüncü çeyrekte oynadık, rakibi 11 sayıda tuttuk. Bunun için takımımı tebrik ediyorum. Brescia zor bir rakip, beş kısayla oynuyor. Kısa oyuncularını sırtı dönük oynatıyorlar. Ligimizden çok farklı bir basketbol oynuyorlar. Bu anlamda rakibimiz zordu ve galibiyetimiz değerliydi.

Bundan önce kaybettiğimiz üç maç için çok üzgünüm ama bu galibiyet için de bir o kadar mutluyum. Medya gününde de söyledim, zamana ihtiyacımız var ve bu zamanı kazanarak elde edebiliriz. Zaman bizim için büyük bir lüks, bu lüksü elde etmek için kazanmaya devam etmemiz gerekiyor. Umarım performansımızı sonraki maçlara taşırız.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Galatasaray, İki Yıldız Guardı Walden ve Prepelic ile Yollarını Ayırdı

FIBA Şampiyonlar Ligi temsilcilerimizen Galatasaray, iki yıldız guardı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Türkiye Sigorta Basketbol …