Güncel Haberler

Darüşşafaka Tekfen, Buducnost’u Savunmasıyla Geçti

Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague ikinci hafta maçında Volkswagen Arena’da Buducnost Voli’yi konuk etti. Liderliğin sürekli el değiştirdiği ve büyük farkların yakalanamadığı bu kritik maçı temsilcimiz önemli anları doğru oynayarak 71-63 kazandı ve Euroleague’deki ilk galibiyetini aldı!

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Ray McCallum, Stanton Kidd, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş beşiyle başlarken Karadağ temsilcisi ise Earl Clark, Alen Omic, Aaron Craft, Nemanja Gordic ve Coty Clarke beşini tercih etti.

İlk çeyreğe iki takım karşılıklı basketlerle başladı. Anadolu Efes maçına da çok etkili başlayan kaptan Oğuz Savaş bu maça da etkili başladı. Oğuz Savaş’ın sıcak eline çok düzenli hücum ederek bütün temsilcimizin katılmasıyla çeyreğin ortasına 12-9 önde giren Daçka oyunun iki tarafında da etkili oldu. Televizyondan molasından Earl Clark ile iyi dönen Buducnost periyodun bitmesine 2 dakika kala 14-14 ile beraberliği sağladı ve periyodu da 14-25 önde kapattı.

İkinci çeyreğe hızlı giren taraf Zanis Peiners ile Daçka oldu. İlk periyodun son bölümünde 14-0’lık seri yakalayan rakibine 19-0’lık seri ile cevap verdi bu periyodda inanılmaz bir savunma direnci göstererek 7 dakika boyunca sayı yemedi. Bu bölümde genç oyun kurucu Doğuş penetreleriyle hücumda çok etkili oldu.

İkinci yarıya da çok etkili savunmayla başlayan Daçka hücumda çok etkili olmasa da farkı korumayı bildi. Bu çeyreğin ilk bölümünde Micheal Eric ile içeriden sayılar bulan temsilcimiz çeyreğin ortasına 43-39 önde girdi. Televizyon molasından iyi dönen ekibimiz farkı bir ara 9’a çıkartsa da çeyreği 4 sayı farkla 53-49 önde kapattı.

Son çeyreğe hücumda tutuk başlayan Daçka savunmadaki direncini kaybedince 7 dakika kala skor 55-58 geri düştü. Moladan genç oyun kurucular Kartal ve Doğuş ile dönen koçumuz Ahmet Çakı, rakip oyun kuruculara baskı kurarak ve takımı kısaltarak maça tempo kazandırdı. Hücumda ritmini bulan temsilcimiz 3 dakika kala 64-62 öne geçti. Zanis Peiners’in kritik sayılalarıyla maçın kontrolünü bırakmayan Daçka maçı da 71-63 kazandı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Panathinaikos, Yıldız Skoreri Nunn ile Yeni Sözleşme İmzalıyor!

Turkish Airlines Euroleague play-off serisinde Maccabi’yi 3-2 ile geçerek 12 yıllık Final Four özlemine son …