TOFAŞ’ın Eurocup’daki Rakibi Lokomotiv Kuban VTB Lig’de Zorlu Maçı Kaybetti

Bu hafta temsilcimiz TOFAŞ‘ın Eurocup sahnesinde Rusya’da konuğu olacağı Lokomotiv Kuban, VTB Lig‘deki zorlu maçta Kazan deplasmanında Unics Kazan karşısında maçı son topa kadar taşısa da 75-79 kaybetmekten kurtulamadı.

Maç beklendiği gibi düşük tempoda ve sert başladı. Takımlar ilk çeyrekte skor üretmekte ve birbirlerine üstünlük kurmakta zorlansa da hücumda bir adım öne geçen Lokomotiv Kuban ikinci çeyreğe 18-15 önde girdi. Maçın temposu biraz daha arttı ve takımlar birbirleirnin açıklarını daha iyi değerlendirmeye başladı. Ancak denge bozulmadı, devreye misafir takım Lokomotiv Kuban’ın 36-34 üstünlüğü ile girildi. 

İkinci yarıya hücumda müthiş başladı Unics Kazan ve Henry ile McCollum liderliğinde tempoyu istediği gibi kontrol edip oyunu tam saha basketboluna çevirince 24 sayı buldukları çeyrekte öne geçti, son çeyreğe ev sahibi Unics Kazan’ın 58-56 üstünlüğü ile girildi. Tempo biraz daha düşse de savunmada daha dirençli oynayan ve hücumda guardlarının oyuna koyduğu ağırlıkla daha üretken olan hep bir adım önde götürdüğü maçı 79-75 kazanmayı başardı.

Lokomotiv Kuban adına maçın ön plana çıkan isimleri; Jamel McLean (15 sayı 8 ribaund 19 verimlilik), Mateusz Ponitka (16 sayı 6 ribaund 24 verimlilik) ve Isaiah Whitehead (18 sayı 4 ribaund 4 asist 12 verimlilik) oldular.

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.