Zeljko Obradovic: Takımımın performansından çok memnunum

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, Gran Canaria karşısında oyuncularının gösterdiği performanstan çok memnun olduğunu belirtti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, “Euroleague’de olmayı hak eden bir takıma karşı oynadık. İlk maçı herkes merak ediyordu. Rakibimiz her zaman aynı şekilde oynayan takım. Yüksek ritimde oynuyorlar. Her şey beklediğimiz gibiydi. Çok fazla üçlük kullandılar. Hücum ribauntlarına gittiler. Bizim için iyi olan üçlükleri tutturamamaları ve bizim engel olmamızdı. İlk çeyrekten son çeyreğe kadar maçı kontrol ettik. Gran Canaria, çok iyi takım olacak. Kaliteleri var. Takımımın performansından çok memnunum. Güzel maç için oyuncularımı tebrik, güzel atmosfer için taraftarlara teşekkür ediyorum.

Bobby Dixon Amerika’ya gitti, 2 gün önce döndü. Bugün oynaması çok zor olurdu. O sebeple oynamadı. Sinan bugün de takıma çok destek verdi. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Sezonda 80’a yakın maç programımız var. Çok zorlu bir program içinde herkesin desteği mutlak gerekiyor.

Oynamanın en güzel şekli topu paylaşmak. Bunun üzerine çok çalışıyoruz. Oyuncularında bunun en doğru olduğunu anladıklarına inanıyorum.

12 oyuncum var. Hepsi de benim çok önemli. Joffrey Lauvergne ve Tyler Ennis de takıma katkı verecek özeliklere sahipler. Genel olarak herkesin zamana ihtiyacı var” dedi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.