Güncel Haberler

Georgios Bartzokas: “1’e 5 Oynayarak Kazanamayız”

Khimki Moskova koçu Georgios Bartzokas, takımının Olympiacos‘a 66-87 kaybettiği maçın ardından sert eleştirilerde bulundu.

Georgios Bartzokas’ın maç sonu açıklamaları şu şekilde:

“Bugün, özellikle yeni oyuncularımızın Euroleague’i öğrenmesi için güzel bir maçtı. EuroLeague, fiziksel mücadeleye ihtiyacınız olan ve konsantre olmanız gereken bir ligdir. Her top için savaşmanız gerekir. Bugün hak ettiğimiz bir sonucu aldık. Maçı kaybetmeyi hak ettik ve kaybettik. Tüm mücadelelerde, post-up’larda, ribaundlarda, biz ikinci sıradaydık. Bunlar, bu seviyede önemlidir. Olympiacos, bunlarla birlikte güven kazandı ve sonunda kazanmayı hak etti.”

“Sezonun ilk EuroLeague maçı… Birlikte oynamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bire beş oynayarak hiçkimseyi mağlup edemeyiz. Savunmada ve hücumda herkesin katkısına ihtiyacımız var. Herkesin takımdaki rolünü anlamasına ihtiyacımız var ve takım olmaya ihtiyacımız var. Eğer bir takım olabilirsek, bir potansiyelimiz var ve ben bu konuda pozitifim ama bu oyunu maçtan ders çıkarmamız gerekiyor.”

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Olympiakos, Son Çeyrekte Gaza Basıp Belgrad’da Kazanarak Play-Off’u Garantiledi

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Olympiakos konuk olduğu Kızıl Yıldız karşısında zorlansa da son …