Güncel Haberler

TOFAŞ’lı Muhsin Yaşar’dan Centilmenlik Örneği

TOFAŞ‘ın Eurocup mücadelesinde Bursa’da konuk ettiği Polonya temsilcisi Arka Gdynia takımı ile arasında güzel bir bağ kuruldu maç öncesi. Centilmenlik örneği olan davranışın başrolünde ise TOFAŞ’ın genç uzunu Muhsin Yaşar vardı.

Polonya ekibinin Birleşik Amerikalı uzunu Robert Upshaw, Bursa’ya geldikten sonra ayakkabılarını unuttuğunu fark etti ve maç öncesi şehirdeki mağazalardan tedarik etmeye çalıştı. Ancak ayakkabı numarasının 53 numara olması nedeniyle mağazalarda bulunamadı. 

Arka Gdynia ekibi konu hakkında destek alabilmek için TOFAŞ’a yardım isteğinde bulundu. İşte bu noktada devreye Muhsin girdi. Aynı numaradaki yedek ayakkabılarını hem antrenman hem de maçta kullanması için Upshaw’a ödünç verdi.

Tofaş’ın 96-79 galip geldiği karşılaşmada Upshaw 27 dakika süre aldı ve 14 sayı, 5 ribaund, 1 asistle karşılaşmayı tamamladı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ene, Petkim Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Tofaş konuk ettiği Aliağa Petkimspor‘u etkili savunma performansı eşliğinde 84-71’lik skorla …