Güncel Haberler

TBF’den Ömer Faruk Yurtseven’e 8 Maç Men Cezası

TBF Disiplin Kurulu, FIBA Dünya Kupası Eleme maçları kapsamında A Milli Takım kampına davet edildiği halde mazeretsiz şekilde katılmadığı belirtilen Ömer Faruk Yurtseven’e 8 maç men cezası verdi.

Bu yaz NBA draftına girmekten vazgeçip NC State yerine Georgetown’a geçiş yapan 20 yaşındaki Ömer Faruk Yurtseven, bazı akademik kısıtlamalar nedeniyle seyahat edemediği için milli takıma gelemediğini açıklamıştı.

Alınan kararların tam metni ise şu şekilde:

1 – E.2018/ 259
Basketbolcu Ömer Faruk Yurtseven’in, A Milli Erkek Takım’ın 13.08.2018 tarihinde İstanbul’da başlayan hazırlık çalışmaları ve 14.09.2018 tarihinde Karadağ, 17.09.2018 tarihinde Slovenya karşısında oynanan FIBA Basketbol Dünya Şampiyonası Eleme Grubu İkinci Tur müsabakalarına bildirime rağmen geçerli bir mazereti olmaksızın katılmaması nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 37/1. maddesi gereğince 8 müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile; (K.2018/259)

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Wilbekin ile Larkin Tahkime Gittiler

Bu yaz 2024 Paris Olimpiyat Ön Elemeleri için düzenlenen Milli Takım kampına katılmayan iki devşirme …