Güncel Haberler

RESMİ: Zenit’den Guard Rotasyonuna Önemli Takviye

Temsilcimiz Türk Telekom ile Eurocup‘da aynı grupta mücadele eden Rus ekibi Zenit, guard rotasyonuna önemli bir takviye yaptı. Son olarak Gran Canaria forması ile izlediğimiz İsrailli guard Gal Mekel ile anlaştılar.

1.91 boyundaki 1988 doğumlu tecrübeli oyun kurucu geçtiğimiz sezon İspanya Liga Endesa’da 40 maçta forma giymiş ve 8.4 sayı 1.3 ribaund 3.4 asist ortalamaları yakalamıştı. Eurocup’da ise 9.6 sayı 1.6 ribaund 5.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Zenit’de Karasev, Jennings, Armand, Scrubb ve Reynolds gibi önemli bitiriciler var. Her ne kadar Jennings kendisi ile beraber bu isimleri de iyi organize ediyor olsa da saha içinde gerçek bir organizatöre ihtiyacı vardı koç Karasev’in. Mekel’in bu açığı kapatacağını ve bu skorer isimleri besleyerek takıma bir sınıf daha atlatabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Beşiktaş’ın Rakiplerinden Lions, NBA Patentli Nwaba ile Anlaştı!

BKT EuroCup‘da temsilcimiz Beşiktaş ile aynı grupta yer alan London Lions kadrosunu NBA patentli bir …