Güncel Haberler

Teletovic’den veda: “Hayatım basketbol olmadan bir hayat sayılmaz”

Etkili dış şutlarıyla özellikle Avrupalı basketbolseverlerin heyecanla takip ettiği oyunculardan biri olan 1985 doğumlu Bosnalı Mirza Teletovic aktif basketbol hayatına veda ettiğini açıkladı.

Bu kararı tetikleyen ana etken ise son yıllarda üst üste yaşadığı sakatlıklardı, geçtiğimiz sezon sadece 10 maçta görev alabilmişti.

Kariyerinin en önemli dönemini 6 yıl boyunca Baskonia‘da geçirdikten sonra yoluna NBA‘de devam eden keskin nişancı, Milwaukee Bucks, Phoenix Suns ve son olarak da Brooklyn Nets formalarını giymişti.

Veda ederken “Hayatım basketbol olmadan bir hayat sayılmaz” diye belirten Teletovic, ülkesinden gelen teklifi geri çevirmedi ve artık Bosna Hersek Federasyon Başkanı olarak basketbola katkı vermeye devam edecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Baskonia, Lider Real Madrid’i Deplasmanda Devirip Play-In Biletini Kaptı

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Baskonia konuk olduğu lider Real Madrid‘i 91-95’lik skorla geçmeyi …