Güncel Haberler

Kirilenko: “CSKA ve Khimki’nin oyuncularını milli takıma istiyoruz.”

Rusya Basketbol Federasyonu Başkanı Andrei Kirilenko, bir sonraki eleme maçları için CSKA Moskova ve Khimki’nin oyuncularını istediğini açıkça dile getirdi.

2019 FIBA Dünya Kupası’na katılım konusunda kritik bir durumda olan Rusya’da, Federasyon Başkanı Kirilenko hataya yer olmadığını ve CSKA ve Khimki’den oyuncu istediğini söyledi.

Euroleague takviminden dolayı geçtiğimiz yıl bu takımlardan iyi oyuncuları kadrolarına katamadıklarını, bu konuda kararı kulüplere bıraktıklarını ancak bu kez hataya yer olmadığını ve sadece Dünya Kupası’na katılımlarının değil aynı zamanda Olimpiyatlar’ın da tehlikeye girdiğini söyleyen Kirilenko, eğer CSKA ve Khimki’nin yine oyuncu göndermeme kararı almalarını anlayamayacağını da sözlerini ekleyerek kulüplere gözdağı verdi.

Rusya, 30 Kasım’da Finlandiya, 3 Aralık’ta da Çek Cumhuriyeti karşısında çok kritik 2 maç oynayacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Olympiakos, Son Çeyrekte Gaza Basıp Belgrad’da Kazanarak Play-Off’u Garantiledi

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Olympiakos konuk olduğu Kızıl Yıldız karşısında zorlansa da son …