Güncel Haberler

U17 Milli Takımımız, Güçlü İspanya’yı Devirip Dünya Kupası’nda Yarı Finale Yükseldi!

İstanbul’da Sinan Erdem’de düzenlenen FIBA U17 Dünya Kupası‘nda Türkiye, çeyrek finalde güçlü rakibi İspanya‘yı son topu Derin Can ile iyi savunarak 59-57’luk skorla geçmeyi başardı.

Bu sonuçla milli takımımız yarı finalde İtalya’nın rakibi oldu.

Türkiye’de Kaan Onat 16 sayı, 7 ribaund, 9 asist, Derin Can Üstün 13 sayı, 3 ribaund, Mert Kocagözoğlu 9 sayı, 4 ribaund, Rrezon Elezay 9 sayı, 3 ribaund, Yavuz Selim Kara 8 sayı, 12 ribaund, 3 asist ile mücadele etti.

İspanya’da ise Gildas Gimenez’in 20 sayı, 6 ribaund, Ignacio Campoy’un ise 8 sayı, 17 ribaundluk performansları galibiyete yeterli olmadı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Wilbekin ile Larkin Tahkime Gittiler

Bu yaz 2024 Paris Olimpiyat Ön Elemeleri için düzenlenen Milli Takım kampına katılmayan iki devşirme …