Güncel Haberler

Filipinler, Gürcistan’a Yenilse de Yarı Final Biletini Kaptı

Riga’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası A grubu mücadelesinde Filipinler, rakibi Gürcistan‘a 94-96’lık skorla kaybetmesine rağmen grubu 2. sırada bitirip yarı final biletini kaptı.

Filipinler yarı finalde B grubunun lideri Brezilya ile eşleşirken, Gürcistan ise elendi.

Gürcistan’da Sandro Mamukelashvili 26 sayı, 7 ribaund, 3 asist ile öne çıkarken, Goga Bitadze 21 sayı, 11 ribaund, 2 asist, Tornike Shengelia 17 sayı, 3 ribaund, 7 asist ve Joe Thomasson 14 sayı, 8 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Filipinler cephesinde Justin Brownlee 28 sayı, 8 ribaund, 8 asist ile en skorer isim olurken, Dwight Ramos 16 sayı, 5 ribaund, 4 asit, Jaymar Perez 14 sayı ve Chris Newsome 13 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile direnen diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Brezilya, Geriden Gelerek Karadağ’ı Yenmeyi Başardı (Simonovic 15 sayı, 6 ribaund)

Riga’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası B grubu ilk maçında Brezilya, çift haneli farklarla …