Güncel Haberler

Fenerbahçeli Neto, 10 Ay Sonra Sahaya Çıktı

Geçtiğimiz yaz Turkish Airlines Euroleague ekiplerimizde Fenerbahçe Beko’ya transfer olan Raul Neto, temsilcimizde hiç forma giyemeden Dünya Kupası’nda yaşadığı sakatlık sebebiyle sezonu kapamıştı.

32 yaşındaki oyun kurucu aradan geçen 10 ayın ardından Brezilya milli takımının Olimpiyat Elemeleri öncesinde oynadığı hazırlık maçında sahne aldı.

Polonya’ya karşı Brezilya 91-75 kazanırken Neto 11 dakika süre aldı ve mücadeleyi 4 sayı – 2 asist – 1 ribaund ile tamamladı.

Maçtan sonra Brezilya Basketbol Federasyonu’nun sitesinde yapılan açıklamaya göre Neto şu açıklamaları yaptı:

Döndüğüm için, sakatlıktan sonraki ilk maçımı oynadığım için çok mutluyum. Sadece yakın çevrem neler çektiğimi biliyor. Geri dönüp iyi oynayabilmek, takıma yardımcı olabilmek muhteşem. Şimdi Olimpiyatlar’da yer almak için gelişmeye devam etmemiz gerekiyor.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Hazırlık Maçı: ABD, Kanada’yı Farklı Yendi

2024 Paris Olimpiyatları öncesi oynanan hazırlık maçında ABD, Las Vegas’da konuk ettiği Kanada‘yı 86-72 gibi …