Güncel Haberler

Koç Sekizkök, Daçka Galibiyeti Sonrası Değerlendirmelerde Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 22. hafta mücadelesinde Galatasaray Ekmas konuk ettiği Darüşşafaka Lassa‘yı beklenenden rahat bir şekilde, 95-78’lik skorla geçmeyi bildi.

Karşılaşmanın ardından Galatasaray’ın genç koçu Yakup Sekizkök açıklamalarda bulundu:

Maçtan önce de söylemiştim. Aynı puanda olduğumuz ve ilk maçta kaybettiğimiz bir rakiple oynuyorduk. Rövanş almak önemliydi. Artık sıralama açısından ligde her maç çok değerli. Çok sıkıntılı bir hafta geçirdik. Sakatlar, hastalar… Maç günü bile problemler yaşadık; ama hiç bahane etmedik. Bütün oyuncularımızdan katkı aldık.

Prepelic kadrodaydı ama ağrısı devam ettiği için maçta oynayamayacağını bildirdi. Herkes sadece skora değil savunmaya da katkı verdi. Özellikle birinci periyot olmak üzere çok iyi savunma yaptık. Önemli olan bunu geliştirmek.

Takım eksik de olsa farklı isimlerle skoru bulup gene 90 sayı atıyoruz; ama savunmadaki istikrarımız bizim lig sıralamasındaki yerimizi belli edecek. Hafta içi Ludwigsburg’a karşı önemli bir maçımız var. Bugün olduğu gibi yine tüm taraftarımızı salona takımı desteklemeye bekliyoruz. Darüşşafaka’ya da önümüzdeki hafta Basketbol Süper Ligi’nde başarılar diliyorum.

beIN Sports

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Kavut, Efes Zaferi Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. hafta mücadelesinde Bursaspor İnfo Yatırım konuk olduğu Anadolu Efes’i 90-98’lik skorla devirmeyi başardı. …