Güncel Haberler

Koç Kandemir, Bursaspor Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 12. hafta mücadelesinde Manisa BBSK konuk ettiği Bursaspor İnfo Yatırım’ı 21 farktan dönerek son nefeste 98-95’lik skorla geçmeyi bildi.

Karşılaşmanın ardından Manisa ekibinin tecrübeli koçu Ahmet Kandemir açıklamalarda bulundu:

Öncelikle bizim için çok önemli bir maçın ilk yarısına oyun karakterimizin dışında hiç savunma yapmayarak başladık, bunun karşılığında rakibimiz 57 sayı attı. İkinci yarıyla birlikte bu rutinin lehimize olmadığını biliyorduk. Bir şeyleri değiştirmemiz gerekiyordu, biz de savunmayı değiştirdik. Alan savunmasıyla rakibimizi ritimden çıkarmaya çalıştık, aslında orada isabetli hücum ettiler fakat oyunun sonunda Paco Cruz ile onların zayıf taraflarına hücum ederek maçı kazanmayı başardık.

Eksiklerimiz var, Paco Cruz’dan başka topu yönlendiricimiz olmadığı için oyunun içinde çok zorlanıyoruz. Eksik olduğumuz dönemlerde takviye yapmamız gerekiyordu. Bunu yapamadık ancak iyi bir takımımız var, kazanma alışkanlığımız var. Bugün kazanmayı çok hak ettiğimizi söyleyemem ancak ikinci devre yirmi sayıdan gelmemiz ve bu çabayı göstermemiz bizim için önemliydi.

Manisa BBSK

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …