Güncel Haberler

Koç Ernak, Samsunspor Galibiyeti Ardından Konuştu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 7. hafta mücadelesinde Türk Telekom konuk ettiği Reeder Samsunspor karşısında adeta antrenman yaptı ve 89-69 gibi farklı bir skorla kazanmayı bildi.

Karşılaşmanın ardından Ankara ekibinin tecrübeli koçu Selçuk Ernak açıklamalarda bulundu:

Oyuncularımı haklı galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Takımda bazı eksiklikler olsa da oyuncularım bu eksiği kapattı. Sakatlıklarımız yüzünden elimiz çok dar ve bu yüzden bazı oyuncularımızı dinlendiremiyoruz. Bazı oyuncularımıza çok daha fazla yük bindi. Maçın başı haricinde, oyuncularımızın ciddiyetlerinden ve oyuna sadık kalmalarından memnunum. Hücumda nispeten biraz daha rahat oynadık. Bu rahatlık biraz top kaybı sayımızı artırdı, buna dikkat etmemiz lazım. Özellikle bench’ten gelen oyuncularımıza da enerjisi ve oyuna verdiği katkılarından dolayı teşekkür etmemiz lazım. Onlara çok ihtiyacımız var. Takımımızın daha iyi savunma yapması gerekiyor, zor bir durumda görevi devraldık. Hem Avrupa hem de ligde mücadeleyi başarıyla sürdürmeliyiz. EuroCup’ta da gruptan çıkarsak hedeflerimize daha emin adımlarla ilerleriz.

Türk Telekom SK

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Bahçeşehir’de Scrubb ve Muhammed ile Yollar Ayrıldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekibi Bahçeşehir Koleji‘nden 2 ayrılık haberi geldi. Kulüpten yapılan açıklamada …