Güncel Haberler

Koç Sekizkök, Büyükçekmece Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorga Basketbol Süper Ligi 3. hafta mücadelesinde Darüşşafaka Lassa konuk ettiği Onvo Büyükçekmece’yi 84-80’lik skorla geçmeyi başardı.

Karşılaşmanın ardından Daçka’nın koçu Yakup Sekizkök açıklamalarda bulundu:

Rakibimiz Onvo Büyükçekmece çok iyi mücadele etti. Onları da tebrik ediyorum. Biz çok iyi bir ilk periyot oynadık. Çok iyi savunma yaptık. Ancak daha sonra ikinci periyotta bire bir savunmada yaptığımız hatalar, ikili oyunları durdurduktan sonra bire birde yaptığımız hatalar ritmimizi kaybetmemize sebep oldu. Bu hücuma da yansıdı. İkinci periyotta sekiz top kaybettik. Bu da hem bizim skor gücümüzü aşağıya çekti hem de rakibimizin bulduğu kolay sayılarla onları maça ortak etti. Üçüncü periyotta da bu devam etti ve son üç dakikaya kadar istediğimiz etkili oyunu oynayamadık. Daha sonra Mason Jones’un devreye girmesiyle hücumda etkili olmaya başladık ve buradan yarattığımız sayılar sayesinde savunma enerjimiz de arttı. Maçı 9-10 sayı bandına getirsek de Büyükçekmece maçtan kopmadı. Ancak son topta da konsantrasyonumuzu yüksek tutup maç topunu iyi savunduk.

Darüşşafaka Basketbol

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Bahçeşehir’de Scrubb ve Muhammed ile Yollar Ayrıldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekibi Bahçeşehir Koleji‘nden 2 ayrılık haberi geldi. Kulüpten yapılan açıklamada …