Güncel Haberler

Kızıl Yıldız Final Serisine Farklı Başladı

Sırbistan Ligi final serisi ilk maçında Kızıl Yıldız konuk ettiği FMP Beograd‘ı 94-70 gibi rahat bir skorla geçmeyi başardı.

Bu sonuçla Kızıl Yıldız 1-0 öne geçti. Serinin 2. maçı 11 Haziran’da bu kez FMP’nin sahasında oynanacak. Kızıl Yıldız o maçı da kazanırsa şampiyonluk kupasının sahibi olacak.

Ev sahibi ekipte Luka Mitrovic 21 sayı, 6 ribaund ile yıldızlaşırken, Nemanja Nedovic 13 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Filip Petrusev 11 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Facundo Campazzo 10 sayı, 2 ribaund, 5 asist ile galibiyeti geitiren diğer isimlerdi.

Misafir takımda ise Ebuka Izundu 11 sayı, Ranko Simovic 10 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Nikola Saranovic 9 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Charlie Moore 8 sayı, 2 ribaund, 4 asist ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kızıl Yıldız, Studentski Engelini Güle Oynaya Geçti

Adriyatik Ligi 25. hafta mücadelesinde Kızıl Yıldız konuk ettiği KK Studentski Centar‘ı 94-76’lık skorla güle …