Güncel Haberler

Cedi, Clippers Karşısında Sergilediği Kariyer Performansı Sonrası Konuştu

NBA‘de Doğu Konferansı ekiplerinden Cleveland Cavaliers konuk ettiği Los Angeles Clippers’ı 122-99’luk skorla geçerken maçın yıldızı temsilcimiz Cedi Osman‘dı!

Milli oyuncumuz 21 dakika süre aldığı maçta 29 sayıyla kariyer rekorunu tekrarlarken 7-7 üçlük isabetiyle de kariyer rekorunu kırdı aynı zamanda. Bunların yanına 2 ribaund, 2 asist, 2 top çalma da ekleyerek istatistik kağıdının her kısmını doldurmuş oldu.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında muhabirlerin sorularını yanıtlayan 27 yaşındaki oyuncu, ilk olarak maçta kendisi için nelerin iyi gittiğini açıkladı:

Üçlükler (gülüyor). Sanırım her şey. Sadece iyi hissediyordum. Takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum, her seferinde beni beslediler. Herkes harika oynadı, takım olarak 35 asist yaptık. Topu iyi paylaştık ve kolay, boş şutlar bulduk. Takım için her şey iyi gitti, benim için de öyle.

Kariyer rekorumu yakaladığımı biliyordum fakat maçın sonunda 30 sayı fark vardı ve bitime çok az kalmıştı. Gidip iki sayı atmak için bir sebep göremedim. Clippers‘a saygısızlık olur gibi hissettim. Aslında takım arkadaşlarım topu bana vermek istedi fakat ben istemedim. Eğlenceli bir maçtı.

Cedi kariyer rekorunu egale ettiği ve 7/7 üçlük ile oynadığı maçta bir hücumda boş turnike kaçırmıştı. Bir muhabirin esprili bir dille o anı sorması üzerine temsilcimiz gülerek “Daha çok kendime kızgınım fakat bu tarz şeyler yaşanıyor.” cevabını verdi.

Maç sonunda Cavs soyunma odasında Cedi ve takım arkadaşları, bu özel performansı kutluyordu.

Temsilcimiz o anlara değindi:

Harika bir histi. Herkes benim mutluluğumu paylaştı. Soyunma odamız muhteşem, herkese minnettarım. Kadroda harika insanlar var, birbirimizin başarılarından her zaman mutluluk duyuyoruz. Bu gerçekten önemli.

Cedi, bir muhabirin böylesine iyi performans gösterirken içindeki mantalitenin nasıl olduğuna dair detaylar sorması üzerine şu cümleleri kurdu:

Harika hissettiriyor. Özgüven daha da yükseliyor. Beni asıl mutlu eden şey herkesin beni desteklemesiydi. Ne olursa olsun beni desteklediler. Her üçlüğümden sonra bençimiz ayağa kalktı. Bu, hafife alamayacağınız bir şey. Bu yüzden minnettarım.

Yalan söylemeyeceğim, yarı sahadan şut atsam bile girecekmiş gibi hissettim. Böyle hissediyordum (gülüyor). Harika bir histi fakat söylediğim gibi, takım arkadaşlarım beni besledi, boş ve iyi şutlar attım.

Maçın ardından Cavs Koçu J.B. Bickerstaff, Cedi’nin uluslararası basketbolun temsilcilerinden biri olduğunu söyledi. Cedi için de NBA’de oynayan bir Türk olmak saha içinden fazlası anlamına geliyor:

Bu benim için çok önemli. Türkiye’de 1.000’den fazla çocuğun yer aldığı kendi akademim var. Bunu her zaman aklımda tutuyorum. Beni izlediklerini, takip ettiklerini biliyorum. Bu yüzden sahadayken örnek olma sorumluluğum da var. Çocuklara iyi bir örnek olmak çok önemli.

Cavs tarihinin en çok üçlük atan altıncı oyuncusu olan 27 yaşındaki oyuncunun eski takım arkadaşı JR Smith’i geçmek için de şansı bulunuyor. Bu bireysel başarı hakkında Cedi’nin görüşleri şu şekilde:

Buna dikkat etmemiştim. Tabii ki 10., dokuzuncu, sekizinci olduğumda daha fazla dikkat etmeye başladım. Cavs tarihinde ilk beşe girmek harika bir başarı olur. O rekoru -umarım- kıracağım için kendim adına mutluyum. Harika hissettiriyor. Şu andan itibaren maçlarda üçlük kovalayacak değilim. Kendim olmaya, kendi oyunumu oynamaya devam edeceğim, şutum olduğunda da atacağım.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Phoenix, Ettiği Lakers’ı Lebron’a Rağmen Yenmeyi Başardı

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns konuk ettiği Los Angeles Lakers‘ı Lebron’a rağmen 113-123’lük skorla …