Güncel Haberler

Olympiakos, Apollon Karşısında Terlemedi Bile!

Yunanistan Ligi 12. hafta mücadelesinde Olympiakos konuk ettiği zayıf rakibi Apollon Patras karşısında adeta terlemeden 97-60’lık skorla çok rahat bir galibiyet elde etti.

Bu sonuçla Kırmızılar 12. maçlarını da namağlup olarak tamamladılar ve liderlik koltuğunda oturmaya devam ettiler. Apollon ise 3-9 ile 10. sırada yer aldı.

Kırmızılar’da Sasha Vezenkov 15 sayı, 10 ribaund ile öne çıkarken, George Papas 16 sayı, 3 ribaund, Alec Peters 11 sayı, 8 ribaund, Joel Bolomboy 10 sayı, 4 ribaund, 2 asist ve Giannoulis Larentzakis 10 sayı, 3 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Misafir takımda ise Alonzo Verge 16 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile etkili olurken, Nick Griffin 13 sayı, 2 ribaund ve Antonio-Lee Jr Davis 8 sayı, 5 ribaund ile direnmeye çalışan diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Panathinaikos, Selanik’te Soğuk Bir Duş Aldı!

Yunanistan Ligi 18. hafta mücadelesinde Panathinaikos Selanik’te konuk olduğu PAOK‘a 81-73’lük skorla kaybederek soğuk bir duş aldı! Bu sonuçla PAOK derecesini 10-8 yaptı ve 6. sırada yer aldı. Pana ise 14-3 ile 2. sırada yer almaya devam etti. Ev sahibi ekipte Jaylen Hands 27 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Tyller Polley 12 sayı, 9 ribaund ve Yannick Franke 10 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile öne çıkan diğer isimler oldular. Yoncalar’da ise Dwayne Bacon 16 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Mateusz Ponitka 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist ve Georgios Papagiannis 12 sayı, 8 ribaund, 5 asist ile …