Güncel Haberler

Philadelphia, Utah Deplasmanında Embiid’in Son Saniye Basketiyle Kazandı (Furkan süre almadı)

NBA Doğu Konferansı’nın iddialı takımlarından Philadelphia 76ers konuk olduğu Batı’nın dişli takımlarından, önemli eksikleri bulunan Utah Jazz‘ı son anlarda Embiid’in bulduğu basket sayesinde 118-117’lik skorla geçebildi.

Bu sonuçla Sixers derecesini 26-16 yaparken Doğu’da 4. sırada yer aldı. Jazz ise 22-24 ile Batı’da 9. sırada konumlandı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Harris’den yoksun olan Sixers’da James Harden 31 sayı, 6 ribaund, 11 asist ile öne çıkarken, Joel Embiid 30 sayı, 7 ribaund, 2 asist, 2 blok, Tyrese Maxey 21 sayı, 3 ribaund ve Shake Milton 17 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular. Milli oyuncumuz Furkan Korkmaz kadroda olmasına rağmen süre bulamadı.

Markkanen ve Sexton’dan yoksun olan Jazz cephesinde ise Jordan Clarkson 38 sayı, 9 ribaund, 5 asist, Talen Horton-Tucker 20 sayı, 6 ribaund, 2 asist, 2 blok, Walker Kessler 15 sayı, 12 ribaund, 2 blok ve Mike Conley 14 sayı, 8 asist ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Denver, Hawks’ı Ezdi Geçti!

NBA Batı ekibi Denver Nuggets konuk ettiği Doğu ekibi Atlanta Hawks‘ı 110-142’lik skorla adeta ezdi …