Güncel Haberler

Bahçeşehir, Belçika Deplasmanında Servis Kırmaya Çalışacak

FIBA Şampiyonlar Ligi play-in serisi 2. maçında temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, Belçika’da Oostende‘ye konuk oluyor.

10 Ocak Salı günü saat 22:00’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverler Tivibu Spor ekranlarında şifresiz olarak izleyebilecekler.

Belçika ekibi ilk maçı İstanbul’da olmasına rağmen geriden gelerek 72-76 ile kazanmış ve önemli bir avantaj ele geçirmişti. Artık burada kendi sahalarında da kazanırlarsa Top 16 biletini kapmış olacaklar. Yerel liglerindeki son maçlarında 7 Ocak günü Liege’e konuk olmuşlar ve 87-78’lik skorla kaybetmişlerdi. O maçta Tyree 27 sayı, 4 asist, Gillet 13 sayı, 4 ribaund, Troisfontaine 13 sayı, 4 ribuand ve Bratanovic 10 sayı, 10 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi.

Temsilcimiz seriye ev sahibi avantajı ile başlamıştı ama İstanbul’daki ilk maçı belirttiğim gibi kaybederek bu avantajı koruyamadı. Şimdi Belçika’daki bu maçı kazanmak zorundalar ki seriyi 3. ve son maç için tekrar İstanbul’a taşıyabilsinler. Koç Ernak’ın öğrencileri son maçlarını BSL’de Beşiktaş deplasmanında oynamışlar ve 67-71 ile kazanmayı başarmışlardı. O maçta Yiğit 24 sayı, 6 ribaund ile x-faktör olurken, Boutsiele 13 sayı, 9 ribaund ve Muhammed 11 sayı, 4 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Karşıyaka, Formalite Maçında Jerusalem’i Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu 6. ve son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, …