Güncel Haberler

Baskonia, Valencia’yı Geçip Seriyi 7 Maça Çıkardı!

İspanya Liga Endesa 15. hafta mücadelesinde Cazoo Baskonia konuk ettiği Valencia‘yı 85-79’uk skorla geçerek galibiyet serisini tam 7 maça çıkarmış oldu.

Bu sonuçla Baskonia derecesini 12-3 yaptı ve liderlik koltuğunu Barça artı Real ile paylaşmaya devam etti. Yarasalar ise 7-8 ile 10. sırada konumlandılar.

Ev sahibi ekipte Markus Howard 28 sayı (6-14 3sayı) ile yıldızlaşırken, Daulton Hommes 10 sayı, 3 ribaund, Darius Thompson 10 sayı, 3 ribaund, 8 asist ve Maik Kotsar 9 sayı, 10 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Misafir takımda ise Jasiel Rivero 17 sayı, 5 ribaund, James Webb 14 sayı, 7 ribaund, Xavi Lopez-Arostegui 12 sayı, 7 ribaund, 2 asist ve Bojan Dubljevic 11 sayı, 8 ribaund, 2 asist ile direnen başlıca isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Baskonia, Murcia’yı Yenip Play-Off Şansını Sürdürdü

İspanya Liga Endesa 33. hafta mücadelesinde Baskonia konuk ettiği UCAM Murcia‘yı 94-79’luk skorla geçerek play-off …