Güncel Haberler

Koç Ernak, Benfica Galibiyetini Değerlendirdi

FIBA Şampiyonlar Ligi play-in serisi ilk maçında temsilcimiz Darüşşafaka konuk olduğu Benfica’yı 76-89’luk skorla geçerek servis kırmış ve saha avantajını ele geçirmişti.

Karşılaşma sonrası Daçka’nın tecrübeli koçu Selçuk Ernak açıklamalarda bulundu:

Öncelikle Benfica takımına büyük saygı duyuyoruz, bizim oyunumuzu en iyi şekilde analiz etmişler. Bugün bizim hücumdaki işimizi olabildiğince zorlaştırdılar. Bu seriyi bir maç olarak düşünürsek henüz sadece ilk yarıyı geride bıraktık, maçın ikinci devresini İstanbul’da oynayacağız. Bu sebeple bugün galip gelmiş olsak bile henüz bir şey kazanmadık. Evet, saha avantajını elimize geçirdik ve ikinci maçı evimizde oynayacağız. Yine de Benfica’nın bu sezon aldığı sonuçlara bakarsanız deplasmanda ne denli tehlikeli bir takım olduklarını görebilirsiniz, şu ana kadar ligdeki tüm deplasman maçlarını kazandılar. Bu sebeple Benfica’ya karşı evimizde oynarken çok dikkatli olmalıyız.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Karşıyaka, Formalite Maçında Jerusalem’i Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu 6. ve son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, …