Güncel Haberler

Barcelona, Malaga’nın Fiyakasını Bozdu! (Sertaç forma giymedi)

İspanya Liga Endesa 12. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği formda Unicaja Malaga‘nın fiyakasını 75-60’lık skorla kazanarak bozdu.

Bu sonuçla Barça derecesin 9-3 yaptı ve 4. sırada yer aldı. 6 maçlık galibiyet serisi sona eren Malaga ise 8-4 ile 5. sıraya geriledi.

Barça’da Nicolas Laprovittola 13 sayı, 4 asist ile öne çıkarken, Mike Tobey 10 sayı, 8 ribaund, Jan Vesely 10 sayı, 6 ribaund, Tomas Satoransky 9 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Nikola Mirotic 8 syaı, 3 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimler oldular. Milli oyuncumuz Sertaç Şanlı sakatlığı nedeniyle forma giymedi.

Malaga cephesinde ise Dylan Osetkowski 11 sayı, 5 ribaund, Tyson Carter 10 sayı, Kendrick Perry 7 sayı, Johnathan Barriero 6 sayı, 4 ribaund ve Tyler Kalinoski 6 sayı, 4 ribaund ile direnmeye çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Konuğu Granca’yı Uzatma Sonunda Yenebildi

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği Gran Canaria karşısında zorlansa da …