2022-23 FIBA Şampiyonlar Ligi Haftanın Panoraması ve Ödüller (8.Hafta)

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde normal sezonun 8. haftasını geride bıraktık.

5 temsilcimizden, 3 tanesinin sahne aldığı bu haftada; hem Karşıyaka hem de Galatasaray’ın mağlubiyetleri ile keyfimiz kaçarken, Tofaş’ ile teselli bulduk diyebiliriz.

Gelin sezonun 8. haftasının panoramasını da her zaman olduğu gibi birlikte hazırlayalım. Keyifli okumalar.

TOPLU SONUÇLAR:

HAFTANIN TAKIMI:

Koç Iisalo yönetimindeki Telekom Bonn, bu sezon organizasyonun sürpriz yumurtalarından biri oldu diyebiliriz. Bunu bir kez daha kanıtladılar iddialı temsilcilerimizden Karşıyaka karşısında. Grup liderliği maçında deplasmanda olmalarına rağmen, İzmir’de taraftarların oluşturduğu muhteşem atmosfere rağmen Shorts liderliğinde 80-89’luk skorla galibiyete uzanmayı başardılar. Bu önemli galibiyetle beraber grup liderliğini yani top 16 için direkt katılım biletini ceplerine koymayan Alman ekibini biz de alkışlarla haftanın takımı seçiyoruz.

HAFTANIN EN DEĞERLİ OYUNCUSU (MVP):

Bu hafta bizleri üzen temsilcilerimizden biri de Galatasaray oldu. Turnuvanın ve pek tabi bu grubun iddialı takımlarından birini deviren Oostende de elbette adından sıkça söz ettirdi bu hafta. Çünkü güçlü temsilcimizi, üstelik İstanbul’da 85-91 gibi bir skorla devirmeyi başardılar. Belçika ekibinin elde ettiği bu önemli galibiyetin mimarı da Tre’Shawn Thurman oldu. 26 yaşındaki Amerikalı forvet Avrupa’daki çaylak sezonunda çok iyi bir başlangıç yaptı. Temsilcimiz karşısında 34 dakika süre alırken 26 sayı, 7 ribaund istatistikleriyle 33 verimlilik puanına ulaştı ve alkışlarla biz de onu haftanın MVP’si seçtik.

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ:

(Pozisyonlardan bağımsız olarak sadece kazanan takılardan seçim yapılmıştır.)

  • Tre’Shawn Thurman (Oostende): 26 sayı, 7 ribaund, 33 verimlilik
  • TJ Shorts (Telekom Bonn): 26 sayı, 4 ribaund, 9 asist, 32 verimlilik
  • Chris Johnson (Hapoel Holon): 25 sayı, 7 ribaund, 31 verimlilik
  • DeAndre Lansdowne (Strasbourg): 23 sayı, 5 ribaund, 2 asist, 28 verimlilik
  • Berk Uğurlu (Tofaş): 13 sayı, 4 ribaund, 12 asist, 27 verimlilik

PUAN DURUMU:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.