RESMİ: Bursaspor, Koç Alimpijevic’in Kontratını Uzattı

Ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil eden Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor, başarılı koçu Dusan Alimpijevic‘in kontratını uzattığını bir basın toplantısı ile duyurdu.

Geçen sezon EuroCup’da yılın koçu seçilen 36 yaşındaki Sırp koçun kontratının 2025 yazına kadar uzatıldığı açıklandı. Kontratta sadece 2024-25 sezonu için geçerli olan bir Euroleague çıkış maddesi yer alıyor.

Başarılı koç imza sonrası basın toplantısında şu açıklamaları yaptı:

Öncelikle bu ve burada bulunan insanlar için büyük ve önemli bir an. Bu fırsat için kulübümüze, herkese teşekkür etmek istiyorum.

Biz burada harika şeyler başardık birlikte. Bu kulübün içindeki ilişkimiz bunun çok daha fazlası olduğunu gösterdi, sıradan bir koç-kulüp ilişkisi olmadığını gösterdi. Karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bir şeyler olduğunu gösterdik. Çok büyük şeyler başardık ve bu basın toplantısıyla birlikte iki tarafın da birbiriyle alakalı hedeflerini göstermek açısından önemli. Aynı zamanda benim de geleceğimle alakalı bazı iddiaları ortadan kaldırmak adına karşılıklı bir adımdı ve bunun için buradayız. İki tarafında bu ciddiyetini gösteriyor. Bu kontrat uzatma durumu gelecekte daha fazla hedeflenen şeyler ve başarılması gereken şeyler olduğunun ilanıdır aynı zamanda.

Burada olmaktan, bu kulüp için çalışmaktan gerçekten çok memnunum. Tabii ki ben gelmeden önce de bu kulüp gayet iyi işler başardı. Bu kulübün şu anda bulunduğu isim de Avrupa’da da farklı bir anlama geliyor. Burada başarılmış birçok şey için müteşekkirim. Bu kulübün bir geleceği olduğunu ve bu kulübün çok daha fazlasına gidebileceği potansiyeli olduğunu farkındayım. Bu kulübün potansiyelini karşılaşması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Son olarak herkese tekrar teşekkür etmek istiyorum. Burada hep birlikte bu işleri başardık.

Son olarak eklemek istediğim taraftarlarla ve camiamızla aramızdaki özel bağlantı da bizim burada olmamızı sağlayan etken. Aramızdaki iletişimi en yüksek seviyede hissediyorum. Camianın kenetlenmiş olması, salonda yaratılan atmosfer Avrupa’da çok çok nadir olan bir şey. Bu atmosfer Avrupa’daki en sıcak ve en önemli atmosferlerden bir tanesi. Bu bizi çok daha ileriye götürebilecek detaylardan bir tanesi. Bu desteğin katlanarak devam etmesini istiyorum. Kötü zamanlar, kaybettiğimiz zamanlar olacak ama sahada bulunduğu her saniye savaşan bir takım olacak. Bunun sözünü verebiliriz. Son iki senedir taraftarlarımızdan aldığımız destekle birlikte kötü zamanları aştık, çok acayip şeyler başardık. Onların varlığı bizi çok daha önemli bir noktaya getiriyor.

Bursaspor SK

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.