Koç Can, Beşiktaş Galibiyetinin Ardından Konuştu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 8. hafta mücadelesinde Türk Telekom konuk olduğu Beşiktaş Emlakjet’i 75-91’lik skorla yenmişti.

Ankara ekibinin koçu Erdem Can karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu:

İlk çeyrekte ribaund konusunda bazı problemler yaşadık, rakibimize 5 hücum ribaundu verdik ve kontrolü kaptırdık. Maçın kalan bölümünde ise sadece 4 hücum ribaunduna izin vererek mücadeleyi dengeledik. Bizim için kırılma noktası bu oldu. Ayrıca ilk yarı top kayıpları konusunda da sorunlar yaşadık, 11 top kaybı yaptık. Yaptığımız basit top kayıpları sebebiyle kolay sayılar yedik. Bu da hücum ritmimizin bozulmasına yol açtı. Bu sorunlara rağmen devreyi sadece 3 sayıyla geride kapatmamız bizim için bir başarıydı.

Ondan sonra soyunma odasında bu detaylar üzerine konuştuk. Oyuncuların bazen iyi veya kötü günleri olabiliyor ama önemli olan doğru takım olabilmek ve tüm oyuncuların gerektiği anda doğru reaksiyonu verebilmesi. Bugün de Rıdvan Öncel, Alihan Demir, Erkan Yılmaz ve kaptanımız Semih Erden gibi oyuncular, oynadıkları her dakika katkı sağladılar. Bu durum elbette bizim için mutluluk verici, zor anlarda sorumuluk alan farklı isimlerin ortaya çıkması çok önemli. Hedefimiz her gün daha iyiye gitmek.

beIN Sports

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.