Güncel Haberler

Euroleague Fantasy Seçimleri (9. Hafta)

Turkish Airlines Euroleague‘de 2022-23 sezonu 9. hafta programı başlıyor.

Bu sezon da sizlerle beraber her hafta öncesi Euroleague Fantasy oyunundaki seçimlerim ve takımımda yaptığım güncellemeleri paylaşıyor olacağım. İşte 9. hafta öncesi takımda yaptığım güncellemeler ve değişiklikler.

Öncelikle takımımızdan ayrılacak isimlere bir bakalım:

  • Dusko Ivanovic (Kızıl Yıldız)

Şimdi de yeni eklediğimiz isimleri inceleyelim:

  • Joan Penarroya (Cazoo Baskonia): Baskonia sezonun flaş takımlarından biri ama son haftalarda bir düşüş yaşadıklarını da belirtmek lazım. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve artık bir reaksiyon göstermeleri gerekiyor. Sahalarında ateşli taraftarlarını arkalarına alarak ne kadar etkili olabildiklerini biliyoruz. Zalgiris gibi play-off yolunda direkt rakipleri arasında yer alan ve kendileri gibi flaş performanslar çıkarmış denk bir rakip karşısında yüksek motivasyonla aradıkları galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum.

*** Bu hafta takımda başka değişiklik yapmıyorum. Zaten Vezenkov, Micic, Clyburn üçlüsü çok iyi işlere imza atıyorlar, pozisyonlarında da en verimli isimler. Evans da tam maliyet-performans oyuncusu şuanda. Motley ise geçen hafta hayal kırıklığı yaratmış olsa da bu hafta toparlanıp kendi standartlarına çıkacaktır. 6. adam olarak Koumadje’den daha iyi bir ismi alabiliriz beli ama şuan için bütçemiz yeterli değil.

İsterseniz ligimize BasketServisi_2022/23 katılabilirsiniz ve birlikte mücadele edebiliriz sezon boyunca. Katılım şifresi: 09D0FBFE

Takımımızın son görüntüsü bu şekilde:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Baskonia, Lider Real Madrid’i Deplasmanda Devirip Play-In Biletini Kaptı

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Baskonia konuk olduğu lider Real Madrid‘i 91-95’lik skorla geçmeyi …