2022-23 Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Haftanın Panoraması (7. hafta)

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi‘nde 2022-23 sezonunun 7. haftasını geride bıraktık.

Her zaman olduğu gibi haftanın panoramasını birlikte oluştururken gelin ödülleri de sahipleriyle buluşturalım. Keyifli okumalar.

TOPLU SONUÇLAR:

HAFTANIN TAKIMI:

Milli araya iyi bir giriş yapamayan Galatasaray NEF, şuana kadar beklentileri karşılayamayan bir ekipti. Ama ara onlara çok iyi gelmiş belli ki yeni transferleri McGee de ne kadar doğru bir hamle olduğunu kanıtladı diyebiliriz. Bu hafta ligin en zorlu deplasmanlarından biri olan Bursa’da play-off sıralamasındaki direkt rakiplerinden biri olan Bursaspor karşısında müthiş bir performans sergilediler. Yüksek tempoda ve kalitede oynanan, git-gellerin olduğu bu kritik maçta tekrar seviyelerini gösterdiler. Takım olarak özellikle hücumda kusursuza yakın oynadıkları, skor yükünü ve sorumluluğu çok iyi paylaştıkları bu önemli deplasman galibiyeti sonrası biz de sarı kırmızılıları alkışlarla haftanın takımı seçiyoruz.

HAFTANIN EN DEĞERLİ OYUNCUSU:

Milli aradan önce de ligimizin flaş ekiplerinden biri olan Aliağa Petkim Spor, aradan sonra da kaldığı yerden devam etti diyebiliriz. Koç Gören yönetimindeki İzmir ekibinde, son maçlarda yakalanan bu çıkışın, başarılı performansın baş mimarlarından biri de kuşkusuz Peyton Aldridge oldu. Tecrübeli forvet geçen sezonun tamamında ve bu sezonun ilk bölümünde aslında beklentileri karşılayamamıştı ama son 3 maçta kendisine geldi ve hem dış şutlar hem de ribaundlarda ortaya koyduğu katkı seviyesi ile maçlara direkt etki etmeye başladı. Bu hafta da Büyükçekmece karşısında alınan zorlu galiyette 40 dakika hiç çıkmadan sahada kalırken 16 sayı (3-4 3sayı, 3-4 2sayı, 1-1 s.atış), 11 ribaund, 3 asist istatistikleriyle 31 verimlilik puanı elde etti ve haftanın MVP’si ödülünün de sahibi oldu.

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ:

(Pozisyonlardan bağımsız olarak, kazanan takımların en yüksek verimlilik puanına sahip oyuncuları arasından seçim yapılmıştır.)

  • Peyton Aldridge (Aliağa Petkim Spor): 16 sayı (3-4 3sayı), 11 ribaund, 3 asist, 31 verimlilik
  • Max Heidegger (Yukatel Merkezefendi Belediyesi): 29 sayı (5-10 3sayı), 2 ribaund, 7 asist, 28 verimlilik
  • Will Clyburn (Anadolu Efes): 21 sayı, 6 ribaund, 3 asist, 21 verimlilik
  • Erkan Yılmaz (Türk Telekom): 12 sayı, 4 ribaund, 4 asit, 3 blok, 3 t.çalma, 21 verimlilik
  • Tyrus McGee (Galatasaray NEF): 18 sayı, 5 ribaund, 4 t.çalma, 19 verimlilik

HAFTANIN EN İYİ YERLİ PERFORMANSLARI:

(Pozisyonlardan ve takımların galibiyet durumlarından bağımsız olarak, en yüksek verimlilik puanına sahip oyuncular arasından seçim yapılmıştır.)

  • Erkan Yılmaz (Türk Telekom): 12 sayı, 4 ribaund, 4 asit, 3 blok, 3 t.çalma, 21 verimlilik
  • Metin Türen (Gaziantep): 14 sayı, 6 ribaund, 4 asist, 21 verimlilik
  • Samet Geyik (Fenerbahçe Beko): 13 sayı, 8 ribaund, 19 verimlilik
  • İsmail Cem Ulusoy (Aliağa Petkim Spor): 16 sayı, 4 ribaund, 8 asist, 17 verimlilik
  • Doğuş Özdemiroğlu (Darüşşafaka): 15 sayı, 6 ribaund, 8 asist, 3 t.çalma, 16 verimlilik

PUAN DURUMU:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.