Güncel Haberler

Olympiakos, Peristeri’yi Farka Boğdu

Yunanistan Ligi 2. hafta mücadelesinde Olympiakos konuk ettiği Peristeri‘yi 101-79’luk skorla adeta farka boğdu.

Bu sonuçla Kırmızılar ikide iki yaparken, Peristeri ise ilk mağlubiyetini almış oldu.

Koç Bartzokas’ın ekibinde Kostas Sloukas 23 sayı, 3 ribaund, 13 asist ile yıldızlaşırken, Sasha Vezenkov 17 sayı, 6 ribaund, Shaq McKissic 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Giannoulis Larentzakis 13 sayı, 8 ribaund, 3 asist ve Alec Peters 13 sayı ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Olympiakos efsanesi Spanoulis’in koç olarak ilk kez Barış ve Dostluk Salonu’na adım attığı Peristeri cephesinde ise Sylvain Francisco 17 sayı, 3 asist ile adeta tek başına direndi. Devin Davis 9 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Marcus Denmon 8 sayı, 2 asist ve Aleksa Radanov 8 sayı, 4 ribaund ile diğer direnmeye çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Panathinaikos, Selanik’te Soğuk Bir Duş Aldı!

Yunanistan Ligi 18. hafta mücadelesinde Panathinaikos Selanik’te konuk olduğu PAOK‘a 81-73’lük skorla kaybederek soğuk bir duş aldı! Bu sonuçla PAOK derecesini 10-8 yaptı ve 6. sırada yer aldı. Pana ise 14-3 ile 2. sırada yer almaya devam etti. Ev sahibi ekipte Jaylen Hands 27 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Tyller Polley 12 sayı, 9 ribaund ve Yannick Franke 10 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile öne çıkan diğer isimler oldular. Yoncalar’da ise Dwayne Bacon 16 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Mateusz Ponitka 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist ve Georgios Papagiannis 12 sayı, 8 ribaund, 5 asist ile …