Anadolu Efes, Kapalı Gişe Sinan Erdem’de Kızıl Yıldız Karşısında Sezona Başlıyor

Turkish Airlines Euroleague‘de son iki sezonun şampiyonu olan temsilcimiz Anadolu Efes birinci hafta maçında 7 Ekim Cuma günü Sırbistan’ın Kızıl Yıldız takımını konuk ediyor. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:30’da başlayacak ve S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

Avrupa arenasındaki 768. maçına çıkacak olan takımımız, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 767 karşılaşmada 438 galibiyet ve 329 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 57,1) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 520. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 519 karşılaşmada 281 galibiyet ve 238 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 54,1) elde etti.

Anadolu Efes ile Kızılyıldız mts, Avrupa kupalarında bugüne kadar 16 kez karşılaşırken, takımımız 11 galibiyet ve beş mağlubiyet aldı. İki ekip arasında FIBA organizasyonlarında oynanan dört maçta takımımız iki galibiyet ve iki mağlubiyet elde ederken, Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 12 karşılaşmada takımımız dokuz galibiyet ve üç mağlubiyet elde etti.

Kaynak: Anadolu Efes Spor Kulübü

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.