Güncel Haberler

Draft Öncesi Sahada Kapıştılar: Wembanyama 37 – Henderson 29

NBA‘de yeni sezon hazırlıkları sürerken ilginç bir maç oynandı dün gece.

2023 NBA Draftı’nın iki 1 numara favorisi Victor Wembanyama ile Scoot Henderson karşı karşıyaya geldiler. Henderson’ın forma giydiği G-League Ignite takımı, Fransız yıldızın yer aldığı Metropolitans Levallois‘yı 122-115’lik skorla yendi.

Amerika’da oynanan maçta 2004’lü oyun kurucu Henderson 28 sayı, 5 ribaund, 9 asist ile takımını galibiyete taşırken, 18 yaşında olan 2.20 boyundaki Wembanyama ise 37 sayı, 7-11 3sayı, 4 ribaund, 5 blokluk parmak ıssırtan performansına rağmen takımına galibiyeti getiremedi.

Bilindiği gibi bir gün önce Wembanyama, NBA draftları ile ilgili soruyu “Ben doğmamış olsam, Scoot Henderson 1 numaradan seçilirdi.” şeklinde yanıtlamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Hazırlık Maçı: Bologna, Alba Engelini Rahat Geçti

Hazırlık Maçları kapsamında Munich’in ev sahipliğinde düzenlenen Magenta Sport Cup üçüncülük maçında Virtus Bologna rakibi …