Güncel Haberler

Hazırlık Maçı: Bahçeşehir, Parma’yı Son Nefeste Boutsiele’in Basketiyle Geçebildi

Yeni sezon hazırlıklarını Antalya’da südüren Bahçeşehir Koleji, karşılaştığı Rus ekibi Parma karşısında beklenenden çok daha fazla zorlandı ve Boutsiele’nin son anlarda bulduğu basket sayesinde 72-71’lik skorla kazanabildi.

Çeyrek sonuçları:

  1. çeyrek: 17-21
  2. çeyrek: 36-38
  3. çeyrek: 52-64
  4. çeyrek: 72-71

Hall ve Blazic’den yoksun olan Bahçeşehir’in istatistikleri:

Kartal Özmızrak 14 sayı (3-6 üçlük), 2 ribaund, 3 asist
Hasan Emir Gökalp 5 sayı, 6 ribaund, 2 asist
Yiğit Arslan 3 sayı, 5 asist
Hadi Özdemir 2 sayı, 4 ribaund, 1 asist
Vladimir Brcoziansky 6 sayı, 3 ribaund
Jamar Smith 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist
Jerry Boutsiele 16 sayı, 14 ribaund, 3 asist
Oğuz Savaş 6 sayı, 3 ribaund, 2 asist
Berkay Candan 5 sayı, 2 ribaund, 1 asist
Görkem Doğan 2 sayı, 1 ribaund

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Daçka ve Bahçeşehir, Bu Hafta İspanya’da Oynayacaklar

FIBA Şampiyonlar Ligi‘ndeki ekiplerinden Darüşşafaka Lassa ve Bahçeşehir Koleji‘nin maçları geçen hafta ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle ertelenmişti. O maçlarda bu hafta oynanacak ama kulüpler ve organizasyon arasında yapılan anlaşmaya göre fikstürde yer değişikliği yapıldı, İspanya’da oynayacaklar. Türkiye’deki maçlar ise orijinal fikstüre göre İspanya’daki maçların yerine geçmiş olacak. Daçka Çarşamba günü Murcia deplasmanında saat 22:30’da boy gösterecekken, Bahçeşehir ise 23:00’da Manresa deplasmanında mücadele edecek. Diğer temsilcimiz Galatasaray’ın erteleme maçı ise bu haftaki programa alınamadı çünkü rakipleri Unicaja Malaga İspanya Kupası’nda oynayacak. Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.